Abban a pillanatban, amikor gyermekeink, diákjaink és gimnazistáink az igazságosságért folytatott harcról, a törvényszegésről és az egységről tartanak leckét, az oktatás és nevelés fontosságáról, amelynek alapjait, ha az intézményeket nézzük, a általános iskolák, ismét a fókuszban.

Valamikor ezelőtt, amint megírtuk, az iskola igazgatójának lányát egy általános iskolába vették fel. Hivatalosan portásnak vették fel, de valójában az iskolai adminisztrációs irodákban dolgozott, elsősorban könyveléssel. Az iskolához intézett megkeresésünkre, melyben azt kérdeztük, hogy az új alkalmazott és az igazgató rokonságban áll-e, azt a választ kaptuk, hogy az iskola nem rendelkezik ilyen ismeretekkel, bár ez köztudott tény. A nepotizmus hasznára való hajlandóság, amint látjuk, üdvözlendő, de
nyilvánvalóan nem a felelősségre, amikor ezt kértük.

Ugyanaz az igazgató rendez pázsitot, virágot, vetőgépet, kerítést húz, ünnepeket szervez néhány új időpontra, ugyanakkor megengedi, hogy egy biológushallgató tanítsa angolul. A tanulók és a szülők panaszai az egyes órák beosztásával, elmulasztásával kapcsolatban, hiába vannak szabályosan beírva a naplóba, reakció és mindenféle ellenőrzés nélkül zajlanak. Tudomásunk szerint néhány szülő kifogásolta, hogy a diákokat gyakran éri az igazgató fenyegetése, megfélemlítése, valamint, hogy egyes dolgozók gyakran ki vannak téve nyilvános névsorolásának, rosszindulatú megjegyzéseinek mind a többi dolgozó, mind a dolgozók előtt. szülők és tanulók előtt.

Az a benyomásunk, hogy egyes szülők az iskolának szánt adományaikkal kitüntetett helyzetet biztosítanak gyermekeiknek, ezért az igazgató személyesen érdeklődik a tanárok osztályzatai iránt. A következtetés az, hogy az igazgató úgy viselkedik az iskolában, mintha az ő magántulajdona lenne, ami teljesen elfogadhatatlan, és hozzájárul az egyenlőtlenség és a bizonytalanság légkörének általános benyomásához egy olyan helyen, amelyet támogatni kell, és ennek ellenkezőjére ösztönzi a gyerekeket.

Nem szabad tolerálni a nepotizmust, a hatalommal való visszaélést a korrupciót és a diszkriminációt elsősorban a tanügyi
intézmenyekben. Mindezek miatt úgy gondoljuk, hogy a legkevesebb az iskolaigazgató lemondásának követelése.

A korrupciónak és a neporizmusnak nincs helye az iskolákban